Театр розпочинається з вішалки, а будь-яке місто з в’їзного знаку. Протягом тижня старий символ початку міста «Бердичів», який був наповнений ознаками лаконічності та соцреалізму демонтували і вивезли комунальники. Головною причиною змін, за словами чиновників, виявився час - старий знак перебував у аварійному стані, і постійно осипався. Рішення про демонтаж винесла комісія, яка його обстежувала.
Отож, тепер закипіла робота по встановленню нового символу міста на в’їзді в Бердичів з житомирського напрямку. Всі роботи з монтажу мають завершитись до Дня міста, тобто, наприкінці червня. Чи встигнуть за місяць – питання лишається відкритим. Як виявилося, архітектурна рада досі не має єдиного варіанту. На розгляд членів ради винесли кілька ескізних пропозицій в’їзних знаків в Бердичів, один з яких мали взяти за основу. Головний архітектор міста Андрій Шеффер, запропонував затвердити одну з них як базову, вона не значно відрізняється від нещодавно зруйнованого знаку. На малюнку зображено гранітну плиту червоного кольору на фоні якої стоять добре знайомі всім літери «Бердичів» зняті зі старого в’їзного знаку, і в куточку цієї композиції розміщується кольоровий герб міста. Територію викладено плиткою, довкола знак прикрашають клумби, а неподалік стоять лавки для відпочинку містян.
Ескіз спровокував жваві дискусії серед місцевих спеціалістів. Спершу деяким членам ради не сподобався колір фону на якому будуть літери, згодом, шрифт самого напису «Бердичів», лавки біля знаку, а комусь взагалі сподобався інший ескіз, а ще пропонували з трьох зробити один…
Обговорення на архітектурній раді завершилось традиційним рішенням – взяти за основу і доопрацювати. Міський голова Бердичева також висловив свої побажання. На його думку, слід робити знак з антивандальних матеріалів, щоб був легкий в обслуговуванні і водночас естетичний. Знак, за словами мера, робитиметься за спонсорські кошти і люди, які готові вкласти гроші в знак, повинні пишатись тим, що вони зробили для міста. При цьому Василь Мазур зазначив, що особисто йому жоден із запропонованих знаків не сподобався.
Під кінець робочого тижня, у п’ятницю в місті Бердичеві провели ще одне чергове засідання містобудівної ради. Цього разу до місцевих експертів з архітектури долучилися колеги з Житомира. Гості одразу відхилили всі запропоновані раніше ескізні пропозиції нового в'їзного знаку. Поспішати теж житомирські архітектори не радили – адже початок Бердичева повинен бути візитною карткою і по-стахановськи до Дня міста ставити таке завдання не можна.
Цього разу головний архітектор міста Бердичева Андрій Шеффер запропонував прийняти за основу проект ескізного знака виконаного у формі еліпса з граніту, а наступного тижня провести ще одне засідання, і розглянути доопрацьований варіант ескізної пропозиції.
Житомирські архітектори не зрозуміли, що зміниться за тиждень, адже нікому не доручалося доопрацювати новий варіант. Бердичів – місто унікальне і зі своєю ментальністю. Очевидно, що до Дня міста новий в’їзний знак встановити не встигнуть. Проте, в бердичівських чиновників ще лишився дух соцзмагань та практика кермування в ручному режимі.
В будь-якому разі, якщо зірки запалюють, то це комусь потрібно
|