Активісти партії Демократичний Альянс провели фотовиставку «”Енергоефективний” Житомир», де представили реальне обличчя міста. Захід був приурочений відкриттю тижня сталої енергетики у обласному центрі.
На світлинах, вивішених у форматі «фотосушки» були показані незаізольовані теплотраси і труби, які гріють холодне зимове повітря, звалища сміття, яке захаращує місто не будучи переробленим, будинки з вибитими вікнами, залиті водою вулиці Житомира, вуличні туалети тощо. Фото краще передають реальність, аніж тисячі слів чиновників.
За словами активіста організації Владислава Пучича, дійство викликало неоднозначну реакцію з боку міських чиновників, які допитувались дозволу на проведення фотовиставки і погрожували адміністративною відповідальністю.
- Коли ми дізналися, що Житомир визначили як один найбільш енергоефективних міст України - ми були дуже раді, якщо це було так, але насправді це не так. Ми зрозуміли, що потрібно щось робити, щоб показати реальний стан. У нас великі проблеми з комунікаціями - тепломережі гріють повітря, вони зношені та не ізольовані - каже громадський діяч. Влад Пучич
Експозиція викликала зацікавленість з боку співорганізаторів Тижня сталої енергетики – співробітників представництва ЄС в Україні. Координатор з питань інформування та зв’язків з громадськістю Біанка Боймлер уважно оглянувши всю виставку турбувалась рівнем взаємодії влади та громади навколо вирішення актуальних проблем.
« Програма енергоефективності – це стратегічний документ, який повинен містити цілий комплекс елементів. Не можна вкрутити нову лампочку і стверджувати, що твій будинок енергоефективний. Більше того, програма з енергоефективності повинна реалізовуватись згідно плану – чітко й послідовно, а не по можливості отримання закордонного гранту. Крім того до її реалізації має бути залучена громада.», – коментує голова Житомирського осередку Демократичного Альянсу, Дмитро Ткачук.
Лідер місцевих ДемАльянсівців тиждень тому як повернувся з Німеччини, де вивчав зарубіжний досвід у розвитку енергоефективності міст.
- Енергоефективність - це енергозбереження, альтернативна енергія, переробка та вторинне використання відпрацьованих матеріалів і відходів. На досвіді німців ми побачили, що єдине, що вони повертають у природу, це чиста вода і повітря. Все інше використовується повторно кілька циклів підряд. Тому називати Житомир енергоефективним занадто рано, - додає Дмитро Ткачук.
Енергоефективність в містах Житомирщини швидше декларативна, аніж реальна. Нажаль, місцеві чиновники не усвідомлюють у повній мірі європейського значення цих. Причому в Бердичеві теплотраси, сміттєзвалище та громадські туалети теж перебувають у жалюгідному стані.
|