У Бердичеві патріоти України вирішили провести Мегамарш вишиванок та долучитися таким чином до багатьох міст нашої держави і навіть всього світу. Метою заходу є популяризація національного одягу, традицій, культури та всього українського, а також розвиток патріотизму.
Організатори вирішили погодити маршрут параду з учасниками. Саме тому в соціальних мережах ще триває голосування, щодо дистанції, яку долатимуть учасники святкової ходи. Таким чином, кажуть організатори, можна враховувати можливості різних вікових груп учасників. Обов'язковою умовою участі - є наявність українського одягу. Мегамарш у вишиванках - це неполітичний захід, будь-яка політична атрибутика та символіка заборонена.
У той же час, впевнені молоді бердичівляни, вишиванка – це більш ніж просто елемент одягу. Наша держава для будь-якого іноземця, який хоч щось може сказати про Україну швидше асоціюватиметься з Чорнобилем, корупцією чи бідністю. Побудова якісного іміджу на цьому ґрунті є практично не можливою. Хоча й було б економічно вигідно сприяти так званому «екстремальному туризму» в Чорнобильську зону. Попри це, ефективнішим виглядає створення і популяризація таких повноцінних брендів як: вишиванка, писанка, козацтво. Саме етніка є стандартом державного брендінгу: саке - в Японії; сауна – у Фінляндії; макарони та піца – в Італії і т.д.
Світ української вишиванки безмежний. Ще сиву давнину вишита сорочка була для наших предків не лише одягом повсякденним і святковим, але й своєрідним паспортом, адже в кожному регіоні були свої характерні кольори і орнаменти, за якими можна було точно визначити звідки людина.
Вишивка - це не тільки майстерне творіння народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Кожна вишиванка була своєрідним закодованим посланням, побажанням, яке вкладали в неї майстри.
В наш час значення більшості орнаментів загубилось в глибинах часу, але й досі українські сорочки залишаються тим елементом, що об’єднує націю. Для багатьох людей вишита сорочка давно стала звичним предметом гардеробу, а для деяких і ніколи не переставала ним бути. Сьогодні елементи традиційної української вишивки часто використовують в своїх колекціях українські дизайнери, популяризуючи національні традиції вишивки не тільки в Україні, а й за її межами.
Разом з бердичівлянами у вишиті сорочки вберуться українці в багатьох містах нашої держави та всього світу. Марші вишиванок відбуватимуться в Україні у таких містах: Київ, Одеса, Вінниця, Запоріжжя, Рівне, Львів, Ужгород, Житомир, Ялта, Полтава Луганськ, Черкаси, Кіровоград, Суми, Миколаїв, Сокаль, Чернігів та багато інших.
За кордоном українці зможуть долучитися до маршу вишиванки у таких містах: Лондон (Великобританiя), Варшава (Польща) Краків (Польща), Жалец (Словенiя), Павлоград (Казахстан), Воронеж (РФ), Владiмiр (РФ), Алькоркон (Іспанія), Андорра ла Велла (Андорра) та навіть у Мапуту (Мозамбiк). Мапа міст-учасниць https://maps.google.com.ua/maps/ms?msa=0&msid=215299731893965146533.0004dd0dba06133cb80b5
Для Бердичева даний захід є унікальним, вперше українці у вишитих сорочках зберуться і пройдуть центральними вулицями міста для того щоб популяризувати українську культуру та традиції. Розпочнеться марш 25 травня о 13.00 біля пам’ятника Т. Шевченку.