Бердичів Сіті
Четвер, 30.05.2024, 12:16
Меню сайту
Корисні закладки
Відправка СМС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Головна » 2015 » Лютий » 8 » Соціологічне дослідження: росіяни поглибили свою ненависть до українців
20:17
Соціологічне дослідження: росіяни поглибили свою ненависть до українців

Протягом 6–17 грудня 2014 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування громадської думки. Методом інтерв'ю опитано 2011 респондентів віком 18 та старші, що мешкають в усіх областях України (включно з Києвом), окрім автономної республіки Крим. У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною, у  Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що не контролюються Україною. 

В ході дослідження українцям ставилось питання «Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?», а росіянам «Як Ви загалом зараз ставитеся до України?» 

•     Ставлення як українців до Росії, так росіян до України за останні три місяці стало більш негативним. Проте, ставлення українців до Росії все ще залишається більше позитивним, ніж ставлення росіян до України (таблиця 1, графік 1). Порівняно з вересневим опитуванням кількість позитивно налаштованих до Росії українців дуже суттєво впала – на 9% (з 48% у вересні до майже 37% – у грудні). Значно зросла частка негативно налаштованих до Росії українців (з 41% – у вересні до майже 48% – у грудні).
•     Погіршення ставлення до Росії спостерігається у всіх регіонах. Відсоток населення, що позитивно налаштоване до Росії, зменшився у Південному регіоні – з 59% до 50,4%, у Центральному регіоні – з 32% до 28,9%,  у Західному регіоні – з 25% до 19,3%. Але особливо відчутно (на 32%) зменшилась частка позитивно налаштованого до Росії населення у Східному регіоні – з 83% до 50,9%.
•    У Росії кількість позитивно налаштованих до України росіян суттєво зменшилась – на 12% і склала 24%. Кількість негативно налаштованих за цей самий період суттєво збільшилася – з 55% до 63% (таблиця 1, графік 1).

Графік 1. Динаміка позитивного ставлення населення України до Росії та населення Росії до України

Наступне опитування росіян та українців «Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?»

•    Порівняно з вереснем в Україні значно зросла кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією (45% – у вересні, 50% – у грудні 2014 р.). Аналогічна тенденція спостерігається в Росії, де кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Україною виросла на 6% (з 26% у вересні 2014 р. до 32% у січні 2015 р.).
•    Кількість бажаючих дружніх та незалежних стосунків двох держав з відкритими кордонами без віз та митниць у Росії зменшилась майже на 10% – з 62% до 52 %, в Україні – на 2% – з 44% до 42%.
•    В Україні прихильників незалежності (відсоток тих, хто хоче незалежності з кордонами та митницями, і тих, хто хоче незалежності, але без кордонів та митниць) станом на грудень 2014 р. збільшилось на 3% порівняно з вереснем 2014 р. Цей показник досяг максимального рівня – 92%.
•    В Росії прихильників незалежності (відсоток тих, хто хоче незалежності з кордонами та митницями, і тих, хто хоче незалежності, але без кордонів та митниць) станом на січень 2015 р. збільшилось на 6% порівняно з вереснем 2014 р. В Росії цей показник, як і в Україні, досяг максимального рівня – 84%.
•    Об'єднання в одну державу бажають 7% мешканців Росії та 3% мешканців України.
•    Найбільше прихильників об‘єднання з Росією на Сході, проте і тут ця кількість зменшилася майже вдвічі порівняно з вереснем (з 13,3% до 7,1%). Найменше бажаючих об’єднання на Заході (0,2%) та в Центрі (1,6%).

Таблиця 1. Як Ви загалом зараз ставитеся до України/Росії?

Таблиця 2. Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?
Розподіл за макрорегіонами України (дані за грудень 2014)

Таблиця 3.  Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?
(за регіонами  України, за даними грудня 2014 року)

Категорія: Новини | Переглядів: 753 | Додав: О_Тростянський | Теги: Україні, Соціологи, Росія | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Погода
незаБУДЬМО
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Онлайн радіо
Лайв ФМ 102.0 Бердичів
Онлайн Радио
Друзі сайту
  • Live FM Радіо Бердичівлян
  • Бердичівська ГО "Стимул"
  • Блог Олексія Побережного
  • Категорії розділу
    Новини [338]
    Новини Бердичева
    2024 © Бердичів СІТІ. Всі права захищені. Безкоштовний хостинг uCoz