З кожним роком місто Бердичів все впевненіше заявляє про себе як один з центрів католицизму в Україні. Вперше за свою історію Санктуарій Матері Божої Бердичівської став місцем проведення Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України. Зібрання головних провідників католицької віри у нашій країні само по собі є подією непересічною. Цьогорічна конференція у Бердичеві тривала три дні з 16 по 18 квітня.
У рік, оголошений Папою Бенедиктом ХVІ Роком Віри, і вище духовенство, і ті, хто відчув своє покликання служити Господові зовсім недавно, прагнуть бути ближчими до тієї, котру вважають взірцем Віри – до Матері Божої. Тож те, що свою 41-шу спільну зустріч римо-католицькі священики вирішили провести саме біля Ікони Матері Божої у Санктуарії, виглядає символічно. На конференцію був запрошений високий гість із Польщі – Архієпископ Щецина-Каменя Анджей Дзенга, котрий відправив Святу Месу та виголосив проповідь. Зокрема, він підкреслив, що у своїй дієцезії в Щеціні має дуже багато вірних з України, Білорусії, Литви, які були туди насильно переселені. Тому від їхнього імені він передав особливі вітання всім вірним, які зараз живуть тут, в Україні.
Єпископи також прийняли рішення звернутися з Пастирським Листом до своїх вірних з приводу 70-річниці Волинської трагедії, який буде зачитано у кожній парафії 30 червня. А головні поминальні урочистості з нагоди цієї річниці відбудуться у м. Луцьку 14 липня.
В ході засідання також обговорили питання святкування 1025 річниці Хрещення Київської Русі, яке буде відзначатися в Києві 4 серпня 2013 року. Зокрема, єпископи також братимуть участь у святкуванні Ювілею, яке організовує православна і греко-католицька Церкви, прагнучи тим самим єдності, адже під час Хрещення Русі Церква не була поділеною. Єпископ Броніслав Бернацький, Єпископ-Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії окремо зупинився на жахливих сторінках нашої недавньої історії: «Понад 70-ти років, протягом яких Україна належала до Радянського Союзу, вона була краєм атеїстичним: влада була невіруючою, існували переслідування й репресії, храми були закриті, священиків не було. Так що оголошення 2013-го року роком Віри на часі.
Єпископи з усієї України (у ній ми маємо 7 дієцезій) призначені для того, щоби стати на чолі католицької Церкви у своїх єпархіях. Аби керувати нею, допомагати їй розвиватися. Для цього потрібні і нові покликання, і відбудова нових храмів.»
На молитві й під час обговорювання єпископами церковних справ був присутній Апостольський Нунцій в Україні Високопреосвященний Архієпископ Томас Едвард Ґалліксон.
Архієпископ Мечислав Мокшицький, Архієпископ-Митрополит Львівський відзначив важливість таких подій: «Під час цих молитовних зустрічей ми можемо передати цінності, котрі несе із собою християнство. Поки людина має спокій у серці і надію на Воскресіння, вона буде щаслива і буде легше переносити життєві труднощі».
Згодом, під час розмови, Архієпископ Мечислав Мокшицький натякнув і про можливість приїзду до Бердичева самого Папи Римського: «Я думаю, що Папа Франциск також буде контентувати міжнародні паломництва, як і його попередники. Папа відвідує і столиці, і дієцезії, тож, якщо буде така нагода, ми запросимо його до Бердичева. Ми би тішилися, коли б він відвідав це святе місце».
Отож, конференція єпископів Римо-Католицької церкви, яка проходила в славному місті Бердичеві принесла багато новин та тем для роздумів світських та духовних.
Зокрема, у Санктуарії вперше зустрілися семінаристи трьох існуючих на території країни вищих семінарій – Львівської архідієцезії, а також Києво-Житомирської та Кам’янець-Подільської дієцезій.
На завершення засідання, яке мало також паломницьких характер, римсько-католицькі єпископи біля підніжжя Матері Божої Святого Скапулярію, яка знаходиться в Бердичівському Всеукраїнському Санктуарії, уділили всім вірним і цілій Україні Боже благословення.
|