Давнє язичницьке свято Івана Купала, яке традицйно пишно святкується на Бердичівщині святкують не тільки серед слов'янських народів. Урочистості справляють по всій Європі. Пошук квітки папороті, очищаючі стрибки через вогонь, ворожіння, пошук судженого, все це було з давніх давен присутнє в нашій історії та культурі. Існують ці традиції й досі.
Святкування Івана Купала не могли зупинити й перші християни, не вдалося це й комуністам-атеїстам Радянського Союзу. А ось у сусідній Росії здається знайшли механізм. Російська православна церква, яка діє у міцній зв’язці з офіційною владою змогла просунути закон «Про образу почуттів віруючих».
В місті Розсош, що під Воронежем, Російська православна церква і адміністрація Россошанського району заборонили святкувати Івана Купала за участю Нептуна водяних і русалок. Зокрема, там заборонено проводити будь-які язичницькі обряди і святкувати вночі.
«Багато людей, які вважають, що язичницькі свята - це теж наші традиції, не знають справжнього змісту цих свят. Думають, що танці навколо багаття нешкідливі і
...
Читати далі »