Традиційне свято меду, присвячене Дню пасічника, цього року відзначили 16 серпня у Житомирському агротехнічному коледжі. У рамках свята тривав ярмарок-продаж меду, продукції бджільництва та дегустація цілющого продукту.
Нині на Житомирщині бджільництвом займається майже 10 тис. жителів області, із них майже 900 осіб утримують 20 і більше родин бджіл. За минулий рік в усіх категоріях господарств вироблено 6,5 тисяч тонн меду, що на 600 тонн більше, ніж у 2011 році. В області діє комплексна Програма розвитку АПК на період до 2015 року. На її реалізацію з обласного бюджету передбачено 7,2 млн. грн. Для підтримки пасічників області у 2011–2012 роках на галузь бджолярства направлено майже 682 тисячі гривень.
За статистикою кожна одинадцята тонна меду в Україні викачується саме на Житомирщини. Більше, ніж на Житомирщині, у минулому році вироблено меду лише на Донеччині – 10,3 тисячі тонн. А в розрахунку на одного жителя області, його припадає 5 кг проти півтора кілограма в середньому по державі. Окрім того, наші бджоли (та пасічники), працьовитіші за інших, бо продуктивність на одну сім'ю перевищує 40 кг, в той час, як середній по країні показник становить 24,3 кг. В цілому по Україні виробництво меду за останні двадцять років зросло на 38%, а на Житомирщині – у 13 разів. До трійки кращих в області входить і Бердичівський район - 429 тонн меду. Цьогорічне відзначення Дня пасічника відвідав директор департаменту ринків тваринництва Міністерства аграрної політики і продовольства України Андрій Гетя, директор «Інституту бджільництва ім. П. І. Прокоповича» Олександр Галатюк, а делегацію з нашого району представляв Голова Бердичівської РДА Володимир Збаражський. За сумлінну працю та з нагоди свята було вручено грамоти кращим пасічникам особистих селянських господарств. Одна з відзнак відтепер буде і в селі Гардишівка, Бердичівського району. Наприкінці святкового концерту було повідомлено, що пасічники Житомирщини в цьому році передали 300 кілограмів меду на 22 дитячі інтернатні заклади Житомирщини. По 10 кілограм цілющого продукту отримали Бердичівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів та Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат в селі Гришківці. Бердичівщина долучилася до лідерів в Україні зі збору меду, а це у свою чергу, створює перспективи для того, що наші люди будуть здоровими та щасливими. Адже загальновідомо, що мед – це природній продукт для лікування багатьох недуг та підтримки організму людини в чудовій фізичній формі.
|